Potřebujete poradit? Volejte +420 776 733 130

DJI S1000 - Oktokoptéra s termálním systémem WIRIS

Profesionální RTF koptéra určená především pro využití v průmyslu, zemědělství a dalších oblastech, které vyžadují špičkovou kvalitu a spolehlivost. CELÝ POPIS →

Kód produktu:
Dostupnost:
Zboží není dostupné
Záruka:24 měsíců

Cena vč. DPH: 605 000 Kč

Hlavní vlastnosti

Rám DJI S1000

Koptéra je postavená na rámu S1000 od DJI. Jedná se o provedení s osmi vrtulemi (oktokoptéra). Je tak poskytnut dostatečný výkon pro zvednutí kvalitního gimbalu (Gremsy gStabi H3). Co se stability týče, oktokoptéry jsou mnohem stabilnější než například kvadrokoptéry.

Řídící jednotka DJI A2

Abyste však mohli oktokoptéru ovládat, musí být vybavena řídící jednotkou. Ta zpracovává příkazy z vysílače a rozhoduje o tom, jak pohyb koptéry provede. V našem případě jsme zvolili osvědčenou řídící jednotku DJI A2. Poskytuje totiž skvělý poměr cena – výkon.

Datový přenos DJI Datalink 2,4 GHz

Datový přenos (tedy z vysílače do řídící jednotky) je obstaráván pomocí technologie DJI Datalink 2,4 GHz. Díky ní lze ovládat koptéru na vzdálenost 1,7 km. Musí však být splněna podmínka, že mezi koptérou a vysílačem nedochází k žádnému rušení.

Letová data díky iOSD Mk. II

Při letu se na náhledovém monitoru Lilliput nachází důležitá letová data. Ta obstarává technologie iOSD Mk.II. Můžete vidět například údaje o rychlosti, výšce, stavu baterie, počtu satelitů atp.  

Náhledový monitor Lilliput

O náhled kamery v reálném čase se stará náhledový monitor Lilliput 7“ HD 339DW s diverzitním přijímačem. Tento monitor má Full HD rozlišení (1280×800p) a výborné pozorovací úhly. Neunikne vám tak jediný detail.

Přenos obrazu

Obraz je do náhledového monitoru pomocí digitálního přenosu Amimon Connex, jež disponuje dosahem až 1000 m. Tento přenos je velmi stabilní, takže se nemusíte bát výpadků obrazu v tu nejméně vhodnou chvíli.

Gimbal Gremsy

Stabilitu obrazu z termálního systému Wiris poskytuje gimbal Gremsy gStabi H3 optimalizovaný speciálně pro Wiris 640. Provedli jsme zde několik úprav: Gimbal je zcela samostatně ovládán druhým RC ovladačem – ten dovoluje ovládat rotaci a náklon kamerové hlavy (gimbalu) a dálé také ovládat systém Wiris, tedy spoušť pro video/foto, změna palet a teplotního rozsahu a veškeré další nastavení termokamery. Gimbal a termovizní systém Wiris je napájen ze samostatné baterie, která není závislá na dronu, je tedy možné jej použít i samostatně.

Vysílač AVL58

K RTF setu dodáváme FPV vysílač AVL58 společně s FPV kamerou pro pilota. Budete tak mít přehled o všem, co se děje kolem koptéry. Problémy s představou vzdálenosti v prostoru Váš již nemusí trápit.

RC souprava

Pro ovládání profesionální koptéry je potřeba vhodná RC souprava. Proto jsme zvolili T14SG 2,4Ghz FASST, která disponuje všemi potřebnými druhy nastavení, ať už se jedná o namapování ovládacích prvků jak Vy chcete, telemetrická data, exponenciální křivky či perfektní integraci do řídícího systému A2 s možností použití integrovaného přijímače řídící jednotky.

Akumulátory Gens Tattu

Abychom zajistili co nejdelší dobu letu (ta se pohybuje kolem 15 minut), vybrali jsme si pro tento RTF set akumulátory Gens Tattu 6S 16Ah resp. 22Ah. Jedná se o kvalitní akumulátory, které si získaly oblibu nejen u nás v JamCopters, ale i u dalších kolegů z oboru.

Záchranný padák GBS 10/150

V případě selhání motorů jsme na koptéru přidali také záchranný padák GBS 10/150. Ten se v nouzi postará o to, že nevyhodíte vaši investici do koptéry oknem a vaše koptéra spadne jako do peřinky.

Pozemní stanice

Jako pozemní stanici lze využít notebook s aplikací od společnosti Datalink, případně tablet využívající termogrametrickou aplikaci.

Termální systém Wiris od Workswell

Průmyslová (a další profesionální využití) vyžadují termální systém. Workswell Wiris 640 nabízí přesně to, co potřebujete, tedy kvalitu a spolehlivost. Více podrobností se o termovizním systému Wiris dozvíte v článku Termovizní kamera WIRIS od Workswell.

Novinky z oblasti coptér a příslušenství pro coptéry

DJI Matrice 200 — Nový RTF systém pro průmyslová využití

DJI Matrice 200 — Nový RTF systém pro průmyslová využití

Společnost DJI dále udává trendy v oblasti koptér. Před pár dny totiž odhalila novou koptéru Matrice...

06. 03. 2017 VÍCE
DJI Zenmuse Z30 — kamera se 30násobným optickým zoomem

DJI Zenmuse Z30 — kamera se 30násobným optickým zoomem

Hledáte kameru pro koptéru, která vám při inspekcích či kontrolách ušetří čas,...

17. 01. 2017 VÍCE
Novinka — Phantom 4 Pro

Novinka — Phantom 4 Pro

Společnost DJI dne 15. 11. 2016 udělala další velký krok ke zničení konkurence v oblasti komerčních dronů....

17. 11. 2016 VÍCE